Derneğimiz

MİNİK KALPLERİN UMUDU OLMAYA VAR MISIN DERNEĞİ


Faaliyetlerini Resmi olarak yürütmek üzere 09.06.2017 tarihinde kurulmuştur. Lösemili ve kanserli çocuklarımız öncelikli olmak üzere umut olmak amacıyla varolmuştur. Bu uğurda Derneğimiz Kaptan’ı, Kurucularımız ve Gönüllülerle birlikte hastanelerin Onkoloji Servislerinden izin alınarak çocuklarımızı ziyaret ederek ihtiyaç listesini savaşçı aileleriyle birlikte hazırlıyoruz. Topladığımız bağışlar sayesinde; çocuklarımıza moral kaynağı olacak çeşitli taleplerden oluşan oyuncak, eğitim seti, kitap, kıyafet, vb ürünlerin yanısıra günlük ihityaçlarını karşılayabilecek yan ürünleri aynı gün temin ederek ertesi gün Minik Kalplerimize ve ailelerine teslim ediyoruz.

Servislerden evlere taburcu olan, evde tedavisi sürdürülen çocuklarımızın ailelerine ise ev ziyareti gerçekleştirerek benzer çalışmanın yanısıra ev alışverişlerinde kullanabilecekleri Hediye Çekleri –Alışveriş Kartları ile yardım sağlıyoruz.
Derneğimiz bağış toplamak ve daha çok yardım sağlamak üzere kurumsal ve/veya bireysel sponsorlarla çeşitli etkinlikler tertip etmektedir. Konser, Tiyatro, Kermez, Pamayır, Bowling, Piknik vb gibi etkinliklerle yardımsever kitleleri buluşturuyor ve toplanan geliri dernek hesaplarına aktarıyoruz. Böylelikle üye ve gönüllülerimizle bir araya gelerek değerli kazanımlar sağlıyoruz. Bağışların hediye edilmesini sağlamak üzere, vefatlar, özel günler için de seçenekler sunuyoruz. Bu noktada üretken yaratıcı bir ekibe sahibiz.
Ayrıca yüksek meblağlı ameliyat ve ilaç kampanyalarına da derneğimiz hesaplarından ve üyelerimizin sponsorluğunda destek sağlıyoruz
Çocuklarımız UMUT kelimesinin anlamını ve varlığını bilmeli, hayal etmeli ve gerçekliğini görmeli. Hiçbir zaman gülmeyi ve mutlu olmayı bırakmamalarını deneyimleten kuruluşumuz onlara ve ailelerine MORAL ve SEVGİ götürerek aile fertlerinin rehabilitasyon sürecine destek vermektedir. Ailelerimiz ile sürekli iletişim halinde kalarak yanlarında olduğumuzu hissettirmekteyiz.
Umut olma yolunda, bize maddi desteğin yanı sıra, derneğe üye olarak, bağış yaparak ve hatta dileriz ki hastane ziyaretlerinde bizimle olarak MİNİK KALPLERE UMUT OLABİLİRSİNİZ.

yakup-eyup

BAŞKANIN MESAJI